Home » Nowości » Zastaw farb do fotorozpoznawczych Spitfire RAF – efekt współpracy Attack Squadron i Hataka Hobby

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera najnowszej serii modeli i akcesoriów słynnego Spitfire PR XI wydanych przez Attack Squadron. Z tej okazji Attack Squadron i Hataka Hobby opracowały wspólnie zestaw farb do malowania samolotów fotorozpoznawczch RAF.

Zestaw farb HTK-AS23 “RAF Photo Reconnaissance Units paint set” zawiera kolory potrzebne do pomalowania nie tylko legendarnych różowych (P.R. Pink) Spitfire, ale także wczesnych wersji jasno zielonych (Camotint Green), tropikalnych granatowych (Royal Blue), najpopularniejszych szaroniebieskich wysokościowych Spitfire i Mosquito (P.R. Blue) oraz wysokościowych myśliwskich Spitfire VII i IX.

PRU Spitfire color set

W skład zestawu wchodzą następujące kolory:

HTK-A024 – P.R. Pink – Ogólny kolor samolotów P.R.U. RAF operujących na małych wysokościach od 1940 (włącznie ze Spitfire PR I i Spitfire FR IX w 1944)

HTK-A042 – P.R. Blue – Ogólny kolor samolotów P.R. RAF operujących na wysokich pułapach (powszechnie używany od 1941). Stosowany także na spodniej powierzchni dziennych myśliwców wysokościowych

HTK-A034 – Medium Sea Grey – Używany od maja 1943 na górnych powierzchniach dziennych myśliwców wysokościowych RAF (w tym Spitfire Mk VII i Mk IX)

HTK-A025 – Interior Grey-Green – Standardowy kolor wnętrza kokpitu samolotów RAF-u podczas wojny

HTK-A051 – Camotint Green – Ogólny kolor wczesnych rozpoznawczych Spitfire (przerobionych z modeli Mk I)

HTK-A055 – Royal Blue – Ogólny kolor samolotów P.R. RAF używanych w Afryce Północnej i na Dalekim Wschodzie, w tym Spitfire PR Mk IV i Hurricane PR Mk II

 

W sklepie Arma Hobby zestaw HTK-AS23 dostępny będzie w specjalnych zestawach promocyjnych z modelem Spitfire XI od najbliższego piątku od godziny 10:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *