Home » Nowości » Spitfire PR XI – 1/72 Attack Squadron

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Z przyjemnością zapowiadamy kolejną serię modeli i akcesoriów Attack Squadron poświęconą legendarnemu Spitfire. Na pierwszy ogień idzie model samolotu rozpoznania fotrograficznego Spitfire XI w skali 1/72. Zobacz co zainspirowało nas do rzpoczęcia prac nad spitfire i co będzie naszym następnym krokiem.

spifire XI

 

Przypadkowy model

Projekt Spitfire zaczął się przez przypadek. Nie było takiego planu, model jest troche spoza naszej tematyki. A było to tak… Marcin chciał skleić sobie Spita XI i w naturalny dla siebie sposób zaczął projektować konwersję w 3D. Trzeba powiększyć spód kadłuba z przodu, aby zmieścił się tam zbiornik oleju. Głupia sprawa – musi pasować do wybranego zestawu plastikowego. Marcin zabrał się do roboty w ramach relaksu po pracy.  On ma jakąś taka łatwość projektowania, wciąga się i … wyszedł mu cały Spitfire.

Spitfire z popiołów

Projektowanie modelu spitfire to poważna sprawa. Konstrukcja jest bardzo popularna, każdy bład zostanie wychwycony. Marcin przekopał zdjęcia archiwalne, z muzeum i doszedł wielu fajnych szczegółów. Kolejna sprawa jest przygotowanie technologiczne do produkcji. Model musi się łatwo sklejać i łatwo odlewać. I udało sie zaprojektować model zdetalowany ale z mała liczba części, lepszy niż  laureat Modell des Jahres (Model Roku) F8F-1 Bearcat .

spitfire parts

Spitfire XI zestawy 1/72

Dwa zestawy 1/72 są planowane na czerwiec 2015.

 • Spitfire XI EZ-Set – zestaw ekonomiczny z jednym malowaniem RAF.
 • Spitfire XI PRO-Set – napchany dodatkami z  6 malowaniami RAF i  USAAF.

Zobacz Spitfire w naszym sklepie internetowym Arma Hobby

Projekt modelu Spitfire daje świetna mozliwość wypuszczenia serii akcesoriów, takich jak koła z różnym bieżnikiem i rożnymi felgami, zborniki dodatkowe, kamery fotograficzne i inne. Zostana one wypuszczone razem z modelami w czerwcu 2015. Jesteśmy jak najbardziej otwarci na propozycje innych dodatków do modeli Spitfire.

6 thoughts on “Spitfire PR XI – 1/72 Attack Squadron

 1. trl pisze:

  Więc jednak nie zapowiadana już jakiś czas temu Iskra 1:72, a Spit. Też dobrze.

  1. Nie lekceważ Iskry…

   1. trl pisze:

    Gdzieżbym śmiał… Czekam dalej.

 2. Paweł1939 pisze:

  To bardzo pięknie, że powstanie taki ciekawy Spitfire, ale mam nadzieję, że nie osłabi to prac nad P.6, P.7 i P7a (zwłaszcza!!!!) w 1/72 (Iskrę w 1/72 też chętnie kupię, choć to nie mój okres i „rura”, ale jednak polska rura)…? Firm które zajmują się Spitfire’ami jest chyba więcej, niż powstało wersji tego szacownego aeroplanu, a firm które robią polskie, przedwojenne samoloty – jak na lekarstwo. Obiecaliście P.6 i P.7 w „siedemdwójce” zaraz po wakacjach – będą?
  Pozdrawiam wrześniowo
  Paweł 1939

  1. Dzięki za komentarz i kolejny mocny głos za polskimi modelami! Spitfire to temat, który wyskoczył „tak niechcący”, Marcin po prostu miał prawie gotowy projekt. Robił go dla czystej frajdy po godzinach i szkoda byłoby go nie wypuścić. Klienci zagraniczni naciskali na nowości „miedzynarodowe”,a nie tylko polskie.

   TS-11 oraz seria PZL w 1/72 jest mocno zaawansowana, konkrety podamy w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch. Kilka spraw formalnych przyblokowało niektóre polskie tematy, ale bez obaw, fala nowości już się zbiera… Pierwsza będzie Iskra 1/72.

   Wszystkich zainteresowanych polskimi modelami z Arma Hobby zapraszam do zapisu na nasz newsletter link.

  2. Temat Iskry 1/72 został już chyba wyjaśniony tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *