Home » Nowości » Głowica wirnika MQ-8C 1/72

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Model drona MQ-8C, tak jak każdy model śmigłowca musi wyróżniać się doskonale zdetalowaną głowicą wirnika. Element ten jest bardzo skomplikowany przestrzennie i z tego powodu zawsze uproszczony w modelach w skali 1/72 i 1/48. W modelu MQ-8C podeszliśmy do tego problemu w niezwykle zaawansowany sposób. Zobacz prawdopodobnie najdokładniejsza głowice wirnika dostępna na rynku.

Głowica wirnika MQ-8C – Bell 407.

W każdym z tych modeli śmigłowców, Bell 407 oraz OH-58 Kiowa zastosowana była głowica wirnika tego samego typu. Kompletna głowica w naszym modelu jest bezpośrednio drukowana w 3D z zachowanie ażurowej konstrukcji oryginału. Na zdjęciu widać porównanie tej samej głowicy z modelu OH-58 Italeri naszego MQ-8C.

3D print rotor head OH-58 &  MQ-8C

Głowica wirnika z modelu OH-58 Italeri z lewej i MQ-8C Attack Squadron z prawej

Co znajdziesz w modelu?

W modelu MQ-8C załączony będzie wydruk 3D głowicy. Podobnie jak w modelu MQ-8B w skali 1/48 będzie on wymagał pomalowania szpachlówka w płynie surfacerem – cienka warstwą z zastosowaniem aerografu. Następnie delikatne przetarcie polerskim papierem ściernym lub wełną stalową gradacji 000 wygładzi delikatne ślady warstw druku. Tak przygotowana głowica wirnika nadaje się już do malowania i montażu na modelu. Materiał z którego jest wydrukowana jest bardzo twardy i wytrzymały.

Rotor head MQ-8C 1/72

Głowice wirnika MQ-8C właśnie dzisiaj są drukowane w drukarni 3D. Potrzebujemy jeszcze niewielu dni na spakowanie i rozpoczęcie sprzedaży.

Zobacz model MQ-8C w sklepie Arma Hobby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *