Home » Nowości » Zapowiedź modelu drona MQ-8C 1/72

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

MQ-8C jest kolejnym modelem drona produkowanym przez Attack Squadron w skali 1:72. Maszyna właśnie wchodzi na wyposażenie okrętów US Navy i jej replika ukaże się w sprzedaży już za kilka-kilkanaście dni. Zobacz czym charakteryzuje się ten śmigłowiec-dron i jak wyglądają jego części zaprojektowane w 3D.

Śmigłowiec dron MQ-8C Fire-X

MQ-8C Fire-X jest bezzałogową adaptacją komercyjnego śmigłowca Bell 407 stworzoną przez Northrop Grumman i Bell Helicopter. Dron wykorzystuje wiele rozwiązań z poprzedniej wersji MQ-8B Firescout, ale zapewnia większą długotrwałość lotu (15 godzin) i ładowność (1200 kg). Prototyp wersji MQ-8C został oblatany w październiku 2013 roku.

   MQ-8C US Navy helicopter drone

Śmigłowce drony MQ-8B służą na fregatach rakietowych FFG i okrętach LCS, Nowa wersja MQ-8C będzie służyć na niszczycielach rakietowych DDG.

3D render MQ-8C model

Marynarka USA zamówiła 30 MQ-8Cs (2 do testów i 28 operacyjne), które przewiduje się wdrożyć na jednostkach pływających US Navy w 2014 roku.

Projekt 3D części modelu MQ-8C

Model został zaprojektowany w przyjazny dla modelarza sposób. Liczba części jest ograniczona do minimum i dają się one łatwo wyciąć z klocków wlewowych.

MQ-8C model parts 1/72

częśći modelu MQ-8C 1/72

W bardzo zaawansowany sposób została zaprojektowana głowica wirnika. Zawiera ona niezwykła liczbe detali i w modelu będzie załaczona w postaci wydruku 3D.

rotor head MQ-8C

Płozy podwozia opierają się na drutach wgiętych na specjalnym szablonie dostarczonym w zestawie.

płozy MQ-8C

Już wkrótce zdjęcia części i blaszek fototrawionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *